Nasz Klient – Soudal jest sponsorem tytularnym jednej z 17. najważniejszych drużyn kolarskich na świecie Lotto Soudal. W tym roku w jej barwach ściga się Tomasz Marczyński Mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego (2007, 2011, 2015) i jeździe indywidualnej na czas (2011). Jest to kolarz, którego karierę z pewnością warto obserwować.

Belgijska drużyna powstała w 1985 roku i od razu weszła do czołówki światowych ekip kolarskich. Pierwszy zwycięsko przejechany etap „Wielkiej Pętli” zaliczyła za sprawą obecnego managera – Marca Sergeanta. Do końca 2015 roku zawodnicy Lotto Soudal zdobyli łącznie 906 triumfów. Aktualnie liderem zespołu jest Andre Greipel, jedna z gwiazd tegorocznego Tour de France.

Od stycznia 2016 w grupie Lotto Soudal jest Tomasz Marczyński. Niestety, ze względu na kontuzję musiał wycofać się z udziału w tegorocznym Tour de Pologne. Marczyński ma na swoim koncie wiele sukcesów: obok tytułu Mistrza Polski, który zdobył kilkakrotnie, wystarczy wymienić takie osiągnięcia, jak pierwsze miejsce w klasyfikacji górskiej Tour de Pologne 2012 i 2013, pierwsze miejsce w klasyfikacji sprinterskiej Dookoła Katalonii czy zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour du Maroc 2015.

Dla firmy Soudal, europejskiego lidera w branży chemii budowlanej, aktywne wspieranie kolarstwa i zaangażowanie w życie sportowe jest kontynuacją wieloletniej misji, wynikającej także z tradycji. W krajach tj. Belgia kolarstwo jest traktowane jako sport narodowy, a wpieranie talentów i zwiększanie społecznej świadomości jest niejako wpisane w misję firm, które dążą także w swoich branżach do stałego rozwoju.